Langas – vaizdas į išorinį pasaulį

Langas – vaizdas į išorinį pasaulį

Langas tai vaizdas į išorinį pasaulį, eksterjero ir interjero dalis, viena iš pagrindinių namų apsaugos dalių. Spendžiate kokius langus nusipirkti? Plastikinius ar medinius? Medinius ar aliuminiu dengtus? Tai nelengvas iššūkis kai pasiūla tokia didelė, o pasirinkti kažką reikia.

Plastikiniai langai tai idealiausias variantas puikiai atitinkantis visus keliamus reikalavimus daugeliui perkančiųjų. Tai plačiausiai paplitę langai rinkoje, juos lengva prižiūrėti, jie atsparūs įbrėžimams, saugo šilumos praradimus, jų nereikia perdažinėti nes jie neišblunka, galima pasigaminti nestandartinių variantų priklauso nuo Jūsų lakios fantazijos, jie lengvai ir greitai montuojami.

Perkant plastikinius langus pasidomėkite kiek rėme yra pertvarų, nes kuo daugiau pertvarų nuo mažesnė tikimybė įvairiausios deformacijoms. Jie nulemia langų stiprumą. Aukštesnės kokybės langų rėmai gali turėti iki 15 skirtingų pertvarų.

Mediniai langai ir jų rėmai gyvuoja jau kelis šimtmečius, šiais laikais yra tiek visokių langų variantų, tiek plastiniai, tiek aliuminiu dengti, bet vis tiek mediniai rėmai išlieka vieni iš populiariausių prekių.  Šie langai turi išskirtinių izoliacinių bruožų taipogi jie puikiai atrodo. Vienį iš pagrindinių šių langų bruožų yra jų vizualinis patrauklumas, jie tinkami tiek senos statybos namuose, tiek ką tik pastatytame name, verta paminėti kad juos lengva perdažyti jums norima spalva. Nors šie langai yra itin patrauklūs jie turi keletą trukumų. Pagrindiniai šių rėmų trūkumai yra kad jie reikalauja priežiūros, visą naudojimo laiką, juos kas kelerius metus reikia perdažyti, impregnuoti. Šiuos langus lengviau paveikia saulės šviesa ir drėgmė.

Renkantis langus reikia atkreipti dėmesį į langus be švino ir jų priedų. Nes šie langai ne tik apsaugos sveikatą bet jie yra ilgesnio laikotarpio naudojimo prekės, kurios padės taupyti šeimos biudžetą. Kalbant apie sveikatą, langai be švino yra išskirtiniai tuo, kad šiuose languose nėra nuodingų medžiagų, kurios kenks jūsų šeimos gėrovei. Taupumo ir ilgaamžiškumo aspektais kalbant tokie langai tarnauja iš ties ilgai, apie puse amžiaus. Langai be švino padės taupyti ir Jūsų šeimos išlaidas, nes šie langai išlaiko bene visą šilumą todėl prarandamas šilumos kiekis yra minimalus, pro juos iš lauko nepraeis ir šalto oro gūsiai kadangi jie yra sandariausi langų rėmai.

Straipsnis parašytas: 2015-02-13